aktualność

"Książka od serca" - podsumowanie akcji

Opublikowano: 11/01/2022

W dniu dzisiejszym tj. 11 stycznia br. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze odbyło się podsumowanie akcji charytatywnej pn. "Książka od serca" - przeprowadzonej na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Była to już trzecia edycja tego wspaniałego wydarzenia, które przeprowadzili uczniowie i opiekunowie Liceum Ogólnokształcącego, we współpracy ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 z Kamiennej Góry. Akcja rozpoczęła się zbiórką książek, które następnie za przysłowiową cegiełkę sprzedawano podczas kiermaszu 11 i 12 grudnia 2021 r.

Zebrano wówczas kwotę 9078,80 zł, a symboliczny czek został przekazany dziś na ręce Pani Balbiny Bujak z fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość była także okazją do podziękowań za zaangażowanie w akcję, które otrzymali m.in. Ewelina Wielocha i Monika Czyż ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, Dorota Chudek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze, dyrektor Jacek Bruździak i wicedyrektor Hieronim Mader oraz opiekunki akcji Sylwia Gawerda i Anna Postawa.