aktualność

Dni Powiatu Kamiennogórskiego

Opublikowano: 21/08/2019

Dnia 31 sierpnia br. nad kamiennogórskim zalewem, w ramach obchodów Dni Powiatu Kamiennogórskiego, odbędą się równolegle dwie imprezy o charakterze regionalnym.W tym roku przypada IX edycja Święta Mleka, którego głównym celem jest popularyzacja lokalnego przetwórstwa oraz podziękowanie wszystkim, których codzienna praca pozwala nam korzystać z darów kamiennogórskiej ziemi. Święto Mleka to doskonała zabawa dla wszystkich, to także ekologiczne i zdrowe produkty prezentowane na stoiskach, a także liczne degustacje i pokazy kulinarne.

Po raz czwarty w ramach Dni Powiatu Kamiennogórskiego zorganizowane zostanie Święto Przedsiębiorczości - wydarzenie promujące lokalnych przedsiębiorców, ich profile działalności, osiągnięcia, sukcesy, tradycje oraz budujące pozytywny wizerunek powiatowego biznesu wśród mieszkańców regionu i nie tylko. Nieodłączną częścią tego wspaniałego święta jest również przyznanie prestiżowych tytułów w Plebiscycie "Pracodawca Roku Powiatu Kamiennogórskiego".

Na scenie pojawią się zespoły ludowe i rozrywkowe z terenu powiatu. Ponadto przed kamiennogórską publicznością wystąpi popularny zespół disco polo Extazy oraz energetyczna formacja rockowa Wanda i Banda.

Na przybyłych czeka również mnóstwo dodatkowych atrakcji i konkursów.

Początek imprezy g. 14:00 Ośrodek Wypoczynku Świątecznego "Zalew" w Kamiennej Górze.

Organizatorami imprezy są Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze i Spółdzielnia Mleczarska KaMos.

Patronat honorowy: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.