aktualność

Ministrowie w Kamiennej Górze

Opublikowano: 09/07/2019

W dniu 8 lipca 2019 roku Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa wspólnie z Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzeną Machałek, wicewojewodą Kamilem Zielińskim i samorządowcami, w tym Starostą Jarosławem Gęborysem, Wicestarostą Małgorzatą Krzyszkowską i Przewodniczącą rady Edytą Wyrostek uczestniczyli w spotkaniach  w Kamiennej Górze i okolicach.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich oraz w Urzędzie Miejskim w Kowarach, gdzie spotkano się z mamą, która jako pierwsza w Polsce otrzymała świadczenie z programu "Rodzina 500+", na nowych zasadach.

Następnie delegacja odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, którą oficjalnie przywitał starosta Jarosław Gęborys wspólnie z dyrektorem DPS-u Stanisławem Dłużakiem. Po wspólnym obiedzie delegacja udała się do Powiatowego Ośrodka Wsparcia-Środowiskowy Dom Samopomocy w Kamiennej Górze.

Wizytę w naszym regionie zakończyła konferencja prasowa na kamiennogórskim rynku, w której uczestniczyli również samorządowcy i rodziny korzystające z Programu "Rodzina 500+".
Minister poinformowała, że wnioski o wypłatę świadczenia na nowych zasadach złożyło już ponad 1,7 mln rodzin.

Zmiany w nowej odsłonie programu dotyczą m.in. zniesienia kryterium dochodowego i możliwość pobierania świadczenia na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia, wydłużenia czasu na złożenie wniosku oraz nowych sposobach jego składania. Szczegółowe informacje o Programie "Rodzina 500+" można uzyskać na oficjalnej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.