aktualność

Konferencja o szpitalu

Opublikowano: 04/06/2019

Dnia 3 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa Sekretarz Stanu Marzeny Machałek i Starosty Jarosława Gęborysa dotycząca sytuacji w służbie zdrowia,w tym w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze.

Podczas konferencji wiceminister zwróciła się do mieszkańców, którzy są zaniepokojeni sytuacją kamiennogórskiego szpitala i zapewniła, że szpital wraca już do normalnego funkcjonowania. Wiceminister stwierdziła, że Powiatowe Centrum Zdrowia funkcjonuje dobrze i nie jest zagrożone z przyczyn finansowych i złego funkcjonowania. W szpitalu wystąpił problem kadrowy, z którym boryka się również bardzo wiele jednostek w kraju.

Dodała, że tworzenie wrażenia, że PCZ upada i robienie wokół tego szumu i polityki może skutkować stworzeniem złej opinii, co może przyczynić sie do jeszcze wiekszych problemów.

Wiceminister zapewniła, że kamiennogórski szpital powrócił do normalnego funkcjonowania. Jest w dobrej kondycji finansowej i nie ma planów jego likwidacji.

Starosta Jarosław Gęborys zagwarantował mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego, że jako właściciel PCZ zrobi wszystko, aby szpital funkcjonował w sposób stabilny i dobry. Wyraził przekonanie, że zarząd i rada również są zainteresowani tym, aby szpital istniał.

Kamienna Góra w związku z inwestycją w drogę S3 będzie się rozwijać, a szpital jest bardzo potrzebny geograficznie. Wiceminister stwierdziła, że jest w stałym kontakcie z osobami decyzyjnymi i mogącymi wspierać szpital.

Po konferencji wiceminister ze starostą udali się do szpitala na rozmowę z prezes Barbarą Kosak.