aktualność

Projekt Lanterna Futuri - nowe otwarcie

Opublikowano: 13/02/2018

8 lutego 2018 r. w Libercu (Czechy) rozpoczął się nowy rozdział w historii projektu Lanterna Futuri, w którym niezmiennie od 2004 r. uczestniczy Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze. Realizowany od wielu lat na czesko-niemiecko-polskim pograniczu projekt zyskał nowego, niezwykle atrakcyjnego partnera. Obok Domu Trzech Kultur PARADA w Niedamirowie i Begegnungszentrum w Großhennersdorfie do współpracy przystępuje ze strony czeskiej IQLANDIA - Centrum Nauki w Libercu z programem ?art+science? oraz Uniwersytet z Zittau. Od jesieni czescy, niemieccy i polscy uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach  artystyczno- naukowych na terenie IQLANDII.

Potężna baza naukowa umożliwiająca przeprowadzenie różnych obserwacji, doświadczeń naukowych otwiera nowe możliwości poznawania świata, kultury i wykorzystanie tej wiedzy do tworzenia nowych dzieł artystycznych.

Uczniowie kamiennogórskiego Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w pierwszych warsztatach jesienią 2018 r., a potem cyklicznie dwa razy w roku równolegle z warsztatami przeprowadzanymi w Niemczech i Polsce.

8 lutego w Libercu spotkali się przedstawiciele wszystkich 12 szkół biorących udział w projekcie (po 4 z każdego kraju) oraz główni jego organizatorzy.  Dodatkowymi gośćmi byli pracownicy naukowi Uniwersytetu z Zittau.