aktualność

Dni Powiatu Kamiennogórskiego 2018

Opublikowano: 29/08/2018

Za nami Dni Powiatu Kamiennogórskiego. Ta corocznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze i Spółdzielnię Mleczarską KaMos impreza, zapewniła mieszkańcom powiatu kamiennogórskiego i regionu mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Oprócz występów scenicznych, odbywały się liczne zabawy i konkursy, również te "kultowe" - można było spróbować swoich sił w ujeżdżaniu byka, dojeniu krowy czy piciu mleka na czas, a także zaprezentować swoje umiejętności w konkursie plastycznym.

Tradycyjnie, spośród wielu wyśmienitych serników, którymi później częstowano uczestników zabawy, wybrano ten najlepszy. Najsmaczniejszy sernik upiekła Pani Maria Poręba, drugą nagrodę zdobyła Pani Edyta Kalicińska, a trzecią Pani Urszula Jurowicz.

Odbył się także konkurs na najpiękniejsze stoisko, w którym zwyciężyła Pani Stefania Drewniak prezentując podczas imprezy swoje przepiękne prace szydełkowe, druga nagroda trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, a trzecia przypadła Szarociniankom - Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich.

W tym roku na Zalewie stanęła prawdziwa restauracja mleczna. Zupy mleczne, pierogi, naleśniki z serem pleśniowym oraz hektolitry mleka "prosto od krowy" to zaledwie kilka propozycji, które były serwowane uczestnikom imprezy przez szefa kuchni Mariusza Szweda finalistę MasterChef. A wszystko ubrane w klimat dawnego PRL-u.

Tradycyjnie już, jedną z największych atrakcji wydarzenia i ciesząca się największą popularnością była jajecznica z czterech tysięcy jaj, podarowanych przez firmę Aktiw z Gostkowa, a wysmażona m.in. przez wicestarostę Małgorzatę Krzyszkowską.

W ramach III Święta Przedsiębiorczości, przeprowadzono plebiscyt na najlepszych pracodawców powiatu. Zwycięzców nagradzali Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys i Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska oraz dyrektor PUP Teresa Ceremuga.

Do rywalizacji w konkursie stanęło 75 firm z powiatu.

Prestiżowe tytuły "Pracodawca Roku 2018 Powiatu Kamiennogórskiego" przyznano:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo"- Dom Seniora Willmanowa Pokusa,  Ludmiła Kowalczyk w Krzeszowie,

- w kategorii "Małe przedsiębiorstwo" - Effect System S.A .w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo"- Autocam Poland Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Młody Biznes"- Kantor Wymiany Walut Wojtas Łukasz  w Kamiennej Górze.

 

Dodatkowo w każdej kategorii Kapituła konkursu przyznała Wyróżnienia następującym firmom:

- w kategorii "Mikroprzedsiębiorstwo":

1. Sylvestre Meble, Szafy, Garderoby - Sylwester Gajo w Kamiennej Górze,

2."Swojak" Wojciech Haramus w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Małe Przedsiębiorstwo":

1. CDS Polska Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe "Sabpol" Spółka Jawna Ślusarz Arkadiusz, Ślusarz Beata w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Średnie i Duże Przedsiębiorstwo":

1. Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

2. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Kamiennej Górze,

- w kategorii "Młody Biznes":

1. Firma Handlowa "JEŻ-PAK" Joanna Stołpiec w Jarkowicach,

2. Karolina Lis "CRAFTS" w Kamiennej Górze.

 

Mnóstwo atrakcji przygotowały na swoich stanowiskach kamiennogórskie firmy, takie jak "Avangarda Elektroniki", gdzie można było wziąć udział w licznych konkursach sportowych, grach i zabawach. Każdy kto odwiedził stoisko Avangardy, brał także udział w losowaniu cennych nagród.

Moc wrażeń zapewnił również kamiennogórski PKS, który przygotował niesamowitą atrakcję w postaci lotu balonem. Uczestnicy imprezy mogli  także spróbować swoich sił w I Turnieju Street Ball'a o Puchar Starosty Kamiennogórskiego. Nie zabrakło również konkursów przygotowanych przez OSP Pisarzowice.

Na scenie zaprezentowały się: Zespół ludowy "Olga" z Kamiennej GóryZespół ludowy "Złote Nutki" z Przedwojowa oraz zespół coverowy Podzamek Boys. Niewątpliwymi gwiazdami tegorocznego wydarzenia był zespół Don Vasyl i Gwiazdy Pieśni Cygańskiej oraz Zespół Łzy. Impreza zakończyła się dyskoteką.

Podczas Dni Powiatu Kamiennogórskiego prowadzona była także zbiórka pn."Pomóżmy Gosi przegonić raka". Pod tym hasłem kryła się wspaniała akcja, podczas której zbieraliśmy pieniądze na lek dla Gosi Nosal, który spowolni postęp choroby i zatrzyma przerzuty nowotworowe. Zbiórka została zorganizowana dzięki Fundacji J-EN-KI i Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tą wspaniałą imprezę. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak liczne przybycie i zapraszamy już za rok. 

W imieniu Zarządu Powiatu

Jarosław Gęborys i Małgorzata Krzyszkowska.