aktualność

Piłkarska Kadra Czeka

Opublikowano: 24/05/2018

W czwartek 17 maja br. na boiskach w Marciszowie odbył się finał strefy jeleniogórskiej ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka dziewcząt i chłopców do lat 15. W turnieju wzięło udział 122 uczestniczek i uczestników. Zagrały cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców reprezentujące powiaty: jeleniogórski, lwówecki i kamiennogórski. Wśród chłopców turniej wygrała drużyna GLKS Lotnik z Jeżowa Sudeckiego przed Pogonią Wleń i LKS Bóbr Marciszów. Drużyna LKS Pagaz Krzeszów zajęła piąte miejsce. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Gigant Lubomierz przed dziewczętami z LKS Bóbr Marciszów. Kolejne miejsca zajęły dziewczęta z LKS Dragon Miszkowice i LKS Pogoń Wleń. Turniej odbył się  w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS. Drużyny Lotnika i UKS Gigant awansowały do finału dolnośląskiego.

Pamiątkowe puchary ufundowane przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS wręczał Wójt Gminy Marciszów Stefan Zawierucha, który ufundował dla najlepszych piłkarzy piłki, które otrzymali Ola Misiewicz z Lubomierza oraz Sofian Jenai z Jeżowa Sudeckiego. Najlepszą bramkarką turnieju została Marta Figura z Marciszowa. Słowa podziękowania należą się  działaczom LKS Bóbr Marciszów za bardzo dobre przygotowanie kompleksu sportowego.

Organizatorem turnieju był Zarząd DZ LZS we Wrocławiu oraz Powiatowe i Gminne Zrzeszenie LZS w Kamiennej Górze przy wsparciu LKS Bóbr Marciszów i Gminy Marciszów.